Plany i zmiany

Plany i zmiany

 

Nowy Rok to dla większości nowe postanowienia, plany i cele.
Podchodzę do tego z dużą rezerwą bo dla mnie każdy moment jest dobry na wprowadzenie zmian. Ale warto wykorzystać ten czas na uporządkowanie wszystkiego i zastanowienie się czego tak naprawdę oczekujemy od (siebie) w nadchodzących miesięcy.

 

1.Lepsze zarządzanie pieniędzmi.

 

No cóż… Jakoś nigdy nie byłam w tym mistrzem. Mam kilka finansowych celów na najbliższy czas, ale przede wszystkim jest to zbudowanie poduszki bezpieczeństwa. Większa kontrola nad wydatkami, przemyślane zakupy i dokładna analiza wydatków. Warto zrobić listę większych wydatków oraz plan oszczędnościowy. Najlepiej mieć na to osobny zeszyt lub aplikację w telefonie.

 

2.Więcej czytać.

 

Uwielbiam książki, ale za mało czasu na nie poświęcam.

 

3.Lepiej się odżywiać.

 

Kupiłam 2 książki z przepisami, z których mam nadzieję wyciągnąć mnóstwo inspiracji. Zamówiłam również wyciskarkę wolnoobrotową, która ma mi pomóc w piciu większej ilości płynów z czym od zawsze mam problem. A że przy okazji będzie pełno witamin i pyszny smak to już inna bajka. Mam w planach również ograniczenie mięsa. Taka dieta to fleksitarianizm. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

4.Zadbać o paznokcie.

 

Może brzmi śmiesznie, ale dla mnie to zmora. Paznokcie ciągle mi się łamią, kruszą i rozdwajają. Używałam trzech różnych odżywek, teraz testuję czwartą. I mam szczerą nadzieję, że w końcu się uda.

 

5.Zadbać o wewnętrzny spokój.

 

Ten rok był dla mnie mocno wyczerpujący i często zapominałam o relaksie. Nigdy więcej! Ma mi w tym pomóc joga i medytacja, które uwielbiam.

 

6.Kurs fotograficzny.

 

Mam na oku nawet kilka, głównie weekendowe. Niestety należę do osób, które nie potrafią się uczyć na własną rękę. Brakuje mi motywacji i szybko się poddaję. Dlatego zorganizowane kursy są dla mnie najlepszym rozwiązaniem.

 

7.Kupować rozsądniej

 

Mam na myśli ubrania, jedzenie, kosmetyki, sprzęty.

 

8.Zero waste albo chociaż trochę mniej odpadów.

 

Spotkałam się z tym dopiero kilka dni temu i zrobiło na mnie duże wrażenie. Sporo pomysłów jest bardzo oczywistych i jednocześnie prostych i na tym zamierzam się skupić w pierwszej kolejności. Przy aktualnym dostępie do informacji dosłownie każdy może się postarać i wprowadzić w życie kilka zmian, które pomogą planecie. Nie wiem czy są jeszcze jakiekolwiek wymówki oprócz zwykłej ignorancji.

 

Trochę się nazbierało, ale rok jest długi a prawie każdy z tych punktów to długotrwałe zadanie, które powinno mieć tylko swój początek.
Zobaczymy za 12 miesięcy co udało mi się z tego zrealizować.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *